„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli. Będzie realizowany w grupie 5-6latków. Celem tego  programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień... Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. (więcej zdjęć na Fb)

Dzisiaj mamy walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

Walentynki były dla dzieci prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia przedszkolaki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach tanecznych przy dźwiękach muzyki instrumentalnej. Ochoczo tańczyły i pląsały przy akompaniamencie największych dziecięcych przebojów!!! Wszystkim dopisywał świetny humor, a zabawa była przednia! Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę: serduszkowego lizaka :)

To był naprawdę „dzień zakochanych” a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

„Różyczki” doskonale wiedzą jak ważny jest zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie. W związku z tym postanowiły w tym tygodniu własnoręcznie przyrządzić pyszne galaretki z owocami. Zabawa w małych kucharzy przyniosła im wiele radości i nowych doświadczeń. Możliwość zrobienia czegoś własnego, a zarazem „smakowitego” okazała się wielką frajdą!!! Samodzielnie wykonane desery były nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe! Potwierdziły to również panie pracujące w przedszkolu, które zostały poczęstowane tymi niesamowitymi „przysmakami”.