14 stycznia 2020 r.  babcie i dziadziusiowie  przedszkolaków z grupy Dzwoneczki  zagościli w naszym przedszkolu. Sześciolatki zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w przedstawieniu pt.„Jasełka”.Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych na widowni gości.Wszystkim udzielił się jeszcze świąteczny nastrój i miła atmosfera. Na koniec dzieci wręczyły swoim babciom i dziadziusiom prezenciki z okazji tak ważnego święta. Następnie wszyscy udali się do przedszkola na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
    Kwiatuszki miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko.
    Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach.Zawitał do nas również Święty Mikołaj,który obdarował pociechy dużymi paczkami.To dzieci były grzeczne...

Sześciolatki z grupy Dzwoneczki  postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną  i wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne oraz taneczne.Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne brawa za zaangażowanie i wspaniałą, świąteczną atmosferę.

19 grudnia w Braniewskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się rewelacyjnie:):):) Oto nasi Laureaci:

I miejsce w kategorii zespoły - grupa "Dzwoneczki"
II miejsce w kategorii duety - Tymon i Kacper z grupy "Słoneczniki"
II miejsce w kategorii soliści Joachim z grupy "Tulipanki"
Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

W środę (11. 12. 2019 r.), nasze przedszkolaki tradycyjnie odwiedziły Urząd Miasta, by w towarzystwie rówieśników z innych przedszkoli oraz starszych kolegów ze szkół podstawowych udekorować świąteczne drzewka. Wszystkie dzieci z wielką frajdą przystąpiły do działania :) i już po chwili w holach urzędu zrobiło się niezwykle kolorowo i klimatycznie. A pięknie przyzdobione choinki wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.

Nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji z KPP w Braniewie. Pan policjant z pełnym profesjonalizmem przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, używania kamizelek odblaskowych, przypomniał o przewożeniu dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, o zakładaniu kasku na głowę podczas jazdy rowerem lub na rolkach. Uświadomił przedszkolakom, jak należy postępować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu i gdzie należy szukać pomocy. Wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe: 997, 998, 999 oraz 112. Dziękujemy za pouczające spotkanie.

Tym razem dzieci z grupy "Stokrotki" odwiedził tata Zosi, który przeczytał przedszkolakom jedną ze znanych baśni literatury dziecięcej autorstwa E.T.A. Hoffmana pt." Dziadek do orzechów". Dzieci chętnie  wysłuchały baśni oraz z zafascynowaniem oglądały pięknie ilustrowane karty, przenosząc się w ten sposób w bajkową, tajemniczą i miejscami pełną magii świąteczną opowieść. Za wspaniałą lekturę serdecznie dziękujemy :)

Z początkiem grudnia w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt ,,Patrz na mnie - poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa".  Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Wojewody Warmińsko - Mazurskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Na wstępie Starosta Braniewski Karol Motyka przywitał zebranych i zaproszonych gości, wśród których obecni byli m.in.: Wicewojewoda Warmińsko – Mazurski Sławomir Sadowski, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu Karolina Motyka-Kozioł oraz Burmistrz Miasta Braniewa Tomasz Sielicki. W trakcie gali zaprezentowano premierowo stworzone na potrzeby projektu spoty, mające na celu edukować zarówno pieszych, jak i kierowców w kwestii bezpiecznych zachowań na drodze. Gala dała także możliwość nagrodzenia laureatów konkursów plastycznych, testów wiedzy oraz konkursu na hasło do spotu.