„Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały...”

Jesień to piękna, barwna pora roku!!! O zmianach jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, czterolatki rozmawiały na zajęciach. Wspólnie z Paniami szukały odpowiedzi między innymi na pytania – dlaczego liście zmieniają kolor? bądź też dlaczego drzewa zrzucają liście?... Dzięki wnikliwej obserwacji oraz chęci zdobywania nowej wiedzy dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o jesieni, a później zamieniły się w jesiennych artystów, którzy barwami Pani Jesieni ozdabiali swoje jesienne drzewka.

Pięciolatki chętnie podejmują się nowych działań :) Toteż chętnie przystąpiły do wykonania jesiennych dekoracji sali! Dzieci wyposażone w kolorowe papiery, mazaki, nożyczki i kleje... z zapałem wycinały, kleiły, kolorowały...i już po chwili w oknach zawisły prawdziwe dzieła – kasztanki, jeżyki, listki itp. Nic tak nie cieszy oka, jak prace wykonane przez same dzieci :)

Tulipanki wiedzą co jest pyszne i zdrowe!!! Dlatego z zapałem przystąpiły do przygotowania owocowej sałatki – oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bhp. Zaopatrzone w fartuszki i niezbędne akcesoria przystąpiły do działania, by już niebawem delektować się smakiem ulubionych owoców.

W Dniu Edukacji Narodowej odpowiadając na zaproszenie dzieci, wszyscy pracownicy naszego przedszkola zebrali się w sali gimnastycznej... A tam niespodzianka!!! Starszaki przygotowały specjalny występ :) były piosenki, wiersze, tańce, życzenia oraz podarunki: słodkości, kwiatki i piękne laurki. Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki. Do życzeń dołączyła się również Pani Dyrektor oraz na szklanym ekranie – Burmistrz Miasta Pan Tomasz Sielicki :)

Chociaż ten rok jest zupełnie inny niż wszystkie poprzednie lata, dzięki naszym wychowankom przez moment poczuliśmy się tak, jakby wszystko było jak dawniej... i tylko pamiątkowe fotografie będą nam przypominały, że był to trudny czas... Aczkolwiek - chociaż w maskach dzięki naszym przedszkolakom uśmiech nie schodził z naszych twarzy.

Kochane dzieci – bardzo Wam dziękujemy :)

Tulipanki, jako najstarsze przedszkolaki dobrze znają już podstawowe zasady ruchu drogowego. Postanowiły zatem przypomnieć sobie co nieco, a swoją wiedzę odzwierciedliły w formie plastycznej tworząc makiety miast. Do tego dzieci wykazały się eko – postawą, gdyż w swoich pracach wykorzystały nakrętki oraz zużyte opakowania.

Sześciolatki z grupy „Tulipanki” wybrały się do ogrodu przedszkolnego, by zgromadzić jesienne skarby. Następnie niektóre z nich ukryły w tajemniczym pudełku, by potem za pomocą dotyku odgadnąć jakiż to jesienny skarb zostawiła w darze Pani Jesień. Zabawa bardzo podobała się przedszkolakom, ale na tym się nie skończyło... Dalej dzieci układały jesienne kompozycje, gdzie mogły wykazać się swoją wyobraźnią i jednocześnie nacieszyć oko oraz węch, gdyż wkoło unosiła się niesamowita woń liści, szyszek, orzechów itd. Jesienne zabawy z darami stały się również inspiracją do stworzenia pięknych prac plastycznych :)

Starszaki z grupy „Słoneczniki”, w ramach realizacji tematu o Ruchu drogowym – miały okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ich okolicach. Na mini miasteczku ruchu drogowego dzieci mogły przećwiczyć prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy, wcielić się w rolę kierowcy, policjanta i pieszego. Uświadomiły sobie także, jak ważne jest noszenie o zmroku elementów odblaskowych.

W piękny, słoneczny dzień grupa „Bratki” wybrała się na spacer w poszukiwaniu uroków jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, podziwiały otaczającą nas przyrodę i czerpały radość z odnajdywania jesiennych skarbów. Wszystkie dary, które udało się znaleźć, dzieci zabrały ze sobą do przedszkola, aby jak najdłużej zachwycać się pięknem tej pory roku.

Oświadczenie do procedury  - pobierz

Czytaj więcej: covid-19