W ramach "Klubu czytelnika" dzieci 5 i 6- letnie, z grupy "Słoneczniki" udały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie z fascynacją wysłuchały historii pewnej kotki KICI, udały się również w podróż po głębiach oceanu wspólnie z Gerdą wielorybem - oczywiście są to bohaterzy książek dla dzieci, z którymi zapoznała je pani bibliotekarka Małgosia :) Równie z wielkim zainteresowaniem dzieci oddały się ruchowej aktywności...chyba wszystkim przedszkolakom podobała się zabawa w " wędrujące maty"!  Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola - zapewne już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania...

30. 09. 2019 r. - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. O korzyściach głośnego czytania przekonały się dzieci z grupy „Dzwoneczki”, które z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów polskiej i zagranicznej literatury, czytanych m.in: przez panią Danusię - wielką miłośniczkę książek, panie bibliotekarki oraz panie z punktu informacji turystycznej. Wśród czytających znalazły się również chętne dzieci.

W piątek (27. 09. 2019 r.) najstarsi reprezentanci naszego przedszkola - Słoneczniki, Dzwoneczki i Tulipanki - uczestniczyli w obchodach święta 9 Brygady Kawalerii Pancernej. W tym roku obchody te były wyjątkowo uroczyste, bo związane z 25 leciem istnienia jednostki!!! Na mieszkańców miasta czekało mnóstwo atrakcji: wojskowa defilada, pokaz sprzętu bojowego, piknik militarny, pożywna i rozgrzewająca grochówka, a dodatkowo dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny itp. Przedszkolaki były zafascynowane wycieczką!!! I jeszcze długo po powrocie dzieliły się swoimi wrażeniami.

Być może wśród naszych milusińskich będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy???

„Patrz na Mnie” – czyli większe bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Powiat braniewski uzyskał rządowe dofinansowanie na działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. W ramach akcji nasze przedszkolaki spotkały się z funkcjonariuszami policji, by pod czujnym okiem mundurowych doskonalić umiejętność poruszania się w pieszym ruchu drogowym – szczególnie po przejściu dla pieszych. Wierzymy, że zdobyte umiejętności uchronią naszych wychowanków przed czyhającym niebezpieczeństwem.

W piątek, 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowaliśmy "PRZEDSZKOLNĄ SPARTAKIADĘ". Na naszych wychowanków czekało mnóstwo atrakcji i sportowych konkurencji!!! Zabawę rozpoczęliśmy wizytą gościa specjalnego - z serdecznymi życzeniami oraz słodkim poczęstunkiem odwiedziła nas pani Anna Kapusta, zastępca Burmistrza Miasta Braniewa. Zaraz po tym na salę wjechał ogromny i jak się chwilę później okazało - pyszny TORT!!! Po części oficjalnej przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji, oczywiście w myśl zasady fair play :) Było bardzo aktywnie, czasami zabawnie, a co najważniejsze zdrowo, gdyż "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH". Na zakończenie sportowych zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek;)

W środę (11.09.2019 r.), nastąpiło otwarcie odnowionego placu zabaw!!!

Nasze przedszkolaki w towarzystwie personelu przedszkola, Pani dyrektor Bożeny Turczyn oraz dostojnych gości - Burmistrza Miasta Braniewa, pana Tomasza Sielickiego, przedstawicieli Urzędu Miasta oraz Lokalnej Grupy Rybackiej dokonali oficjalnego otwarcia dawno wyczekiwanego placu zabaw. Radości było co niemiara!!! Dzieci i nie tylko ;) z ochotą oddały się beztroskim zabawom. Wszystkim przypadł do gustu plac zaprojektowany przez EURO - PROJEKT Zbigniewa Kuśmierza z Elbląga. Szczególnie wdzięczne są dzieci, dla których plac zabaw to dopiero początek licznych, aktywnych zabaw.